Jak doprowadzić partnerkę do orgazmu łechtaczkowego?

W dalszym ciągu mnóstwo osób uważa, iż wyłącznie orgazm pochwowy zapewnia kobiecie niezapomniane przeżycia. Eksperci, którzy przeprowadzili badania na sporej grupie kobiet, doszli jednak do całkowicie odmiennych wniosków. Uważają oni, iż orgazm łechtaczkowy zapewnia kobiecie znacznie więcej przyjemności i satysfakcji. Szczytowanie osiągnięte poprzez stymulację łechtaczki jest znacznie silniejsze. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak doprowadzić partnerkę do orgazmu łechtaczkowego. 

Co warto wiedzieć o łechtaczce?

Pierwsze publikacje naukowe na temat łechtaczki pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wtedy miała miejsce rewolucja seksualna, która zaowocowała tym, iż zaczęto mówić o tym, że kobieta również ma prawo do odczuwania radości z miłosnych igraszek. W tamtych czasach uznawano jednak, iż najlepszym sposobem na zapewnienie kobiecie niezapomnianych wrażeń jest orgazm pochwowy. Najnowsze wyniki badań pokazują, iż stymulacja łechtaczki zapewnić może kobiecie nawet silniejsze doznania.

Łechtaczka jest kilkunastocentymetrowym organem składającym się z dwóch ciał jamistych w kształcie skrzydeł, żołędzia oraz opuszków przedsionka. Naukowcy doszli ostatnio do wniosku, iż orgazm pochwowy to jeden z rodzajów orgazmu łechtaczkowego. Nerwy odpowiedzialne za odczuwanie orgazmów pochwowych prowadzą przez unerwienie łechtaczki do mózgu. Gałęzie łechtaczkowe jest przez specjalistów określane jako punkt G. Odkrycie naukowców świadczy o tym, że orgazm pochwowy pochodzi właśnie od orgazmu łechtaczkowego.

Zazwyczaj jest tak, iż kobieta ma przede wszystkim zdolność do odczuwania orgazmów łechtaczkowych. Z odczuwaniem orgazmu pochwowego jest już inaczej. Czasem dochodzi do takich sytuacji, w których kobieta w ogóle nie odczuwa orgazmu.

Dlaczego kobieta nie może osiągnąć orgazmu?

Wiele kobiet nie jest zdolnych do odczuwania ani orgazmu pochwowego ani łechtaczkowego. Czym jest to spowodowane? Zazwyczaj wynika to z różnorodnych przyczyn. Zazwyczaj jest to bariera psychiczna. Jeżeli w przeszłości dana kobieta doświadczała różnego rodzaju patologii związanych z seksualnym pożyciem, takich jak gwałt lub inne typy przemocy, osiąganie orgazmów w dorosłym życiu może być dla nich niezwykle trudne. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem na naprawienie tej trudnej sytuacji jest udanie się do seksuologa lub psychoterapeuty.

Brak orgazmów może być wywołany również praktykowany stylem życia. Jeżeli kobieta żyje w ciągłym stresie, niewiele śpi, nieprawidłowo się odżywia lub mocno w ostatnim czasie schudła, to również może mieć to bardzo duży wpływ na to, iż nie będzie zdolna do odczuwania orgazmów podczas stosunków seksualnych.

Recepta na osiągnięcie orgazmu przez kobietę: bliskość i wzajemny szacunek

Idealny seks to marzenie wielu osób. Nie ma jednej recepty, dzięki której współżycie będzie idealne i niezapomniane. Czasem wysokie libido oraz terapie niewiele pomogą, jeżeli pomiędzy partnerami nie ma odpowiedniej bliskości, czułości oraz wzajemnego zrozumienia. Partnerzy powinni rozumieć się bez słów zwłaszcza w tej intymnej sferze, jaką jest seks.

W niektórych przypadkach jeżeli wszystkie starania podejmowane przez partnerów nie dają żadnych rezultatów, konieczne jest odbycie terapii u seksuologa. Jego porady mogą być pomocne dla par, które chciałyby czerpać więcej przyjemności z uprawiania seksu. Czasami problemy w sferze seksu są uwarunkowane zaburzeniami erekcji u mężczyzny. Wtedy powinien on sięgnąć po tabletki na erekcję z sildenafilem takie jak Kamagra lub Viagra.

About The Author

Reply