Czym jest cyberseks? Zalety i wady

Cyberseks to zjawisko, które zatacza coraz szersze kręgi – zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa. Polega to na tym, iż ludzie spotykają się w świecie wirtualnym za pomocą kamerek i stymulują się seksualnie. Zaspokojeniu potrzeb w trakcie cyberseksu służy masturbacja. Czym jest cyberseks? Jakie są jego wady i zalety? Odpowiedzi na te pytania zamieściliśmy w poniższym artykule. 

Cyberseks – historia, definicja

Cyberseks jest zjawiskiem, które z roku na rok jest coraz popularniejsze dzięki internetowi. Warto wiedzieć, iż stosunki wirtualne mają znacznie dłuższą historię. Wcześniej wykorzystywano do nich telefony. Sekstelefony działają aż do dziś, jednak straciły na popularności właśnie na rzecz internetowych czatów erotycznych. Szacunki ekspertów pokazują, że w krajach wysokorozwiniętych aż 25% ludzi w wieku 25-35 lat sporadycznie zaspokaja swoje potrzeby seksualne za pomocą cyberseksu.

Istotą cyberseksu jest fakt, iż jest to aktywność polegająca na tym, że ludzie komunikują się z wykorzystaniem sieci internetowej a następnie stymulują się seksualnie oraz masturbują. Cyberseksowi może towarzyszyć rozmowa, jednak jej treść, długość i charakter jest uzależniony od indywidualnych potrzeb osób, które biorą w tym udział. Zazwyczaj uczestnicy odgrywają role. Polega to na tym, że osoby rozmawiają ze sobą w taki sposób, jak gdyby odbywały ze sobą prawdziwy stosunek seksualnych. Pobudzanie wyobraźni partnera jest w cyberseksie niezwykle istotne. Potrzeby partnerów w cyberseksie są zaspokajane poprzez masturbację.

Aby podziałać na zmysły, partnerzy biorący udział w cyberseksie bardzo dokładnie relacjonują w rozmowie szczegółowe opisy swoich marzeń oraz fantazji erotycznych. Zazwyczaj nieodłącznym elementem cyberseksu jest kamerka internetowa, dzięki której “partnerzy” mogą utrzymywać jak najbliższy kontakt. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, osiągnięcie orgazmu ma miejsce przez masturbację.

Korzyści wynikające z uprawiania cyberseksu

Cyberseks ma zarówno swoje zalety jak i wady. W niektórych przypadkach jest to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest urozmaicenie swojego standardowego pożycia seksualnego. Niewątpliwym atutem tej formy uprawiania seksu jest fakt, iż dzięki niej można przeżywać bardzo silne namiętności, rozkosz oraz emocje. Nie może to być jednak w żadnym wypadku zamiennik klasycznych kontaktów erotycznych.

Dużym atutem cyberseksu jest również bezpieczeństwo. Osoby, które biorą udział w takiej formie uprawiania formy miłości, nie są narażone na zakażenie się żadną z chorób płciowych. Nie ma też ryzyka, iż dojdzie do zajścia w niechcianą ciążę. W przypadku, gdy nasz współrozmówca przekracza granice dobrego obyczaju, w łatwy sposób możemy również przerwać rozmowę. Atut cyberseksu tkwi w jego anonimowości. Anonimowość sprawia, iż uczestnicy mogą być bardzo szczerzy odnośnie swoich fantazji erotycznych. Cyberseks jako wzbogacenie zwyczajnego życia seksualnego jest dla jego zwolenników stosunkowo dobrym rozwiązaniem.

Czy cyberseks to zdrada?

Wad cyberseksu jest jednak zdecydowanie więcej. Zdarza się, że na korzystanie z internetowych randek decydują się osoby, które na co dzień tworzą normalne związki. Erotyczne doznania na internetowym czasie są naganne moralnie i przez niektórych mogą zostać uznane za zdradę. Inni uważają, iż cyberseks jest pozbawiony kontaktu seksualnego, dlatego nie ma w nim nic złego. Z tego powodu na cyberseks powinni decydować się przede wszystkim ci ludzie, którzy często zmieniają partnerów i zależy im na urozmaiceniu swoich doświadczeń. Nie zalecamy praktykowania cyberseksu osobom pozostającym w stałych związkach.

About The Author

Reply